دستگاه سی ان سی

دستگاه cnc

مزایای استفاده از دستگاه سی ان سی CNC

در مطلب میخواهیم چند مورد از کاربرد های پر مصرف سی ان سی CNC را برای شما معرفی کنیم.

 

1-. صرفه جویی در هزینه های دستگاه سی ان سی:

دستگاه سی ان سی ( CNC )به واسطه دقت بسیار بالا در برش و حک مواد اولیه از قبیل چوب و پلاستیک باعث اتلاف کمترین میزان مواد در هنگام حک یا برش و در نهایت بالا رفتن بازدهی تولید کالا یا خدمات میگردد که نتیجه آن صرفه جویی در پرداخت هزینه برای تهیه مواد اولیه می باشد.

2-. بالا بردن سرعت حک و برش دستگاه سی ان سی:

دستگاه سی ان سی ( CNC )های تک یا چند اسپیندل به واسطه امکان پردازش همزمان چند عملکرد باعث افزایش چشمگیر سرعت تولید می شوند.

3-. امنیت دستگاه سی ان سی:

از انجایی که کلیه امور اجرایی در دستگاه سی ان سی ( CNC )به صورت خودکار انجام میگیرد ، کاربر پس از انجام کلیه تنظیمات مربوط به برش یا حک ، از تماس مستقیم با قطعات متحرک و یا خطرناک دور شده ودر نتیجه ایمنی کاربر تضمین میشود.

4-. افزایش کارایی دستگاه سی ان سی:

دستگاه سی ان سی ( CNC )بهترین تعریف برای حک و برش کارآمد می باشد،سیستم های کنترل کننده بسیار دقیق همواره در حال بررسی خطاهای احتمالی و توقف کار در مواقع ضروری جهت جلو گیری از اتلاف مواد اولیه می باشند.

5-. کار بدون وقفه بدون نیاز به زمینه سازی در دستگاه سی ان سی:

از انجایی که زمینه سازی اولیه از جمله تهیه فیکسچر و تنظیمات برداری پیش از استارت دستگاه سی ان سی ( CNC ) یک بار انجام میگیرد،توقف کار در زمان حک و برش به کمترین حد ممکن میرسد.

6-. حذف فاکتور اشتباهات فردی در دستگاه سی ان سی:

اشتباهات فردی که منشا در امور مختلفی از جمله وضعیت روحی کاربر دارد ، جز لاینفک در هر صنعت می باشد. ولی در مورد دستگاه سی ان سی ( CNC )این امر صادق نیست و یا حداقل در مرحله ازمون و خطا این اشتباه مرتفع می شود.

7-. یکپارچه شدن خط تولید در دستگاه سی ان سی:

یکپارچگی خط تولید در ( CNC )و در نتیجه جلو گیری از مشکلات ناشی از پراکندگی ابزار و لوازم کار، به عنوان مثال ،از پیش تعریف کردن ابزارهای حک یا برش و قراردادن آن در دستگاه تعویض خود کار تیغ ها ، از گم شدن و یا دیر پیدا کردن ابزار جلوگیری کرده و در نتیجه سرعت تولید را افزایش می بخشد.

منبع:نورآفرین

سی ان سی زهیری  تولید کننده انواع دستگاه های CNC

09125775390 مهندس زهیری

طراحی و اجرا یکان پرداز آسیا ،علیرضا رسولی ، منوچهر زهیری