دستگاه سی ان سی

دستگاه cnc

فروش ربات‌های صنعتی درجهان16درصد افزایش یافت

فدراسیون جهانی رباتیک خبر داد: فروش ربات های صنعتی در سال گذشته میلادی 16 درصد افزایش یافت و انتظار می رود این روند در سال 2017 بیشتر شده باشد.

 

خبرگزاری رویترز: ارزش بازار جهانی ربات های صنعتی به 13 میلیارد و 100 میلیون دلار با حدود 18 درصد افزایش رسیده که با احتساب نرم افزارها، لوازم جانبی و مهندسی سیستم این بازار 40 میلیارد دلار ازرش دارد.
بر پایه این خبر شرکت های تولید محصولات الکترونیکی در سال 2016 به اندازه صنایع خودروسازی ربات های صنعتی خریداری کرده اند، هرچند صنایع خودروسازی دهه 70 کار با ربات ها را همزمان با کوچک شدن، ارزان شدن و افزایش دقت آنها آغاز کردند.
فروش ربات ها به صنایع الکترونیک و در تولید محصولات الکتریکی 41 درصد افزایش و به 91 هزار و 300 واحد رسید؛ درحالیکه فروش به صنایع خودرویی 6 درصد افزایش و به 103 هزار و 300 واحد یا 35 درصد مجموع فروش رسید که 294 هزار و 312 واحد بود.
فدراسیون جهانی رباتیک اعلام کردکه انتظار دارد بکارگیری ربات ها درسطح جهان طی سال جاری دستکم 18 درصد افزایش یابد و بین سال های 2018تا 2020 نصب ربات های جدید هر سال به طور متوسط 15 درصد بیشتر شود.
بخش اینترنت اشیا از محرک های افزایش تقاضا در آینده است که کارخانه های واقعی را به واقعیت مجازی متصل می کنند؛ در این زمینه همچنین می توان به ربات های همکاری اشاره کرد که می توانند کنار انسان ها کار کنند، یادگیری ماشین به عنوان یکی از بخش های هوش مصنوعی و هوش مصنوعی.
تایم رایلی مدیر شرکت راهبردهای روبوتک/Robotech می گوید افزایش سیستم های هوشمندی که ربات ها را کنترل می کنند زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم اورده است.
وی افزود: افزایش طیف صنایع درخواست کننده فناوری های رباتیک و اتومات موجب افزایش رشد استفاده از ربات ها می شود.
بر اساس این گزارش، چین بزرگ ترین بازار ربات ها در جهان است که حدود 30 درصد سهم فروش جهان را در اختیار دارد و شاهد افزایش 27 درصدی فروش بوده است.
کره جنوبی نیز به عنوان دومین بازار بزرگ شاهد افزایش فروش 8 درصدی با خرید دو هزار و 145 واحد ربات در ازای هر 10 هزار کارگر در صنایع تولیدی بوده است و تراکم ربات ها از سال 2009 دوبرابر شده که بالاترین نرخ در جهان را نشان می دهد.
فدراسیون جهانی رباتیک افزوده است: پروژه های عظیم با هدف تولید باتری برای خودروهای هیبرید (دونیرو) می تواند دلیل این افزایش تراکم ربات ها باشد.

سی ان سی زهیری  تولید کننده انواع دستگاه های CNC

09125775390 مهندس زهیری

طراحی و اجرا یکان پرداز آسیا ،علیرضا رسولی ، منوچهر زهیری